MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 10:00–17:00
Potřebujete poradit? Prodloužit platnost poukazu? Zjistit, jestli už je váš zážitek v provozu? ZDE najdete odpovědi na nejčastější otázky.

Privátní let balónem

Let balónem jen pro vás a vaše blízké.

Kde se let balónem koná

Varianty zážitku

9,9/10

Vyberte místo a variantu

Celá ČR

12 999 Kč
15 599 Kč
17 899 Kč
19 999 Kč
21 799 Kč
23 499 Kč
25 099 Kč

Vylepšete si zážitek

Vyberte prosím variantu

Neriskujete. Poukaz na zážitek můžete vyměnit po celou dobu platnosti za jiný.
Kdy poukaz dostanete?
E-mailem okamžitě, kurýrem nebo na zásilkovnu do pár dnů.

Již máte poukaz?

Rezervujte si termín
Let balónem je zážitek, který snoubí romantiku a dobrodružství. Představte si, že nastoupíte do proutěného koše ke kterému se připevní obří horkovzdušný balón. Ve chvíli, kdy se vzduch v balónu ohřeje, vydáte se v balónu do oblak. Pod sebou uvidíte ubíhat krajinu, kterou znáte a zároveň bude vypadat ze vzduchu úplně jinak. Pilot balónu čas od času ohřeje vzduch uvnitř balónu, ale většinu času vás budou unášet vzdušné proudy. Užijete si velmi neobvyklý pohled, vše v prakticky absolutním tichu. Sem tam zaslechnete štěkot psa, nebo budete sledovat srnky uprostřed polí. Touha létat je lidem vlastní od nepaměti a létat v balónu má nezaměnitelný půvab a kouzlo.

Jak přesně let balónem probíhá

Poté, co dorazíte na místo srazu, začne příprava balonu, do které se můžete zapojit. Naskytne se vám pohled na postupně se nafukující balon a příprava koše, do kterého záhy nastoupíte a váš let může začít. Necháte se unášet vzdušnými proudy a po chvilce se vám naskytne majestátní výhled na rozléhající scenérii před vámi. Jakmile se bude blížit konec vašeho letu, tak pilot vybere nejvhodnější polohu pro přistání. Tím ale vše nekončí a po přistání na vás čeká sklenice sektu a tradiční křest prvoletců. Nakonec vás balónáři odvezou zpět na místo odletu.

Celý zážitek, včetně nafukování balónu před letem a "vyfukování" a balení balónu po letu, vám zabere přibližně 3 hodiny.

Soukromý let balónem obsahuje:

  • přibližně hodinový let (s ohledem na aktuální počasí)
  • sklenice sektu po přistání
  • odvoz zpět na místo odletu

V letních měsících probíhají ranní lety po východu sluce a večerní lety před západem slunce. V ostatních ročních obdobích se časy letů posouvají blíže k poledni. 

Hodně se ptáte, proč se létá tak brzy ráno nebo naopak tak pozdě odpoledne. Často vás zajímá, jak se na let balonem vlastně máte připravit nebo obléknout. Jakou vzdálenost s balonem uletíte a jakým směrem přesně poletíte. Na našem Blogu jsme odpověděli na nejčastější dotazy, které vás ohledně letu balonem nejvíc pálí. :)

V ceně zážitku

Detaily zážitku
Sezóna celoročně (s ohledem na počasí a povětrnostní podmínky)
Počet osob 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Diváci Jsou vítáni v místě odletu a přistání.
Rezervace Jedná se o velmi oblíbený zážitek. Rezervaci doporučujeme ideálně 21 dní předem, ať Vám to neuletí :-)
Pořizování záznamu Je možné fotit i filmovat.
Délka 60 minut
Lokalita celá ČR (např. okolí Prahy, Karlštejn, Konopiště, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Hradec Králové, Český Krumlov, České Budějovice, Olomouc, Pardubice, Zlín, Kladno, Most, Karviná, Opava, Frýdek-Místek, Karlovy Vary, Jihlava, Teplice, Děčín, Chomutov, Přerov, Jablonec nad Nisou, Prostějov, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Jihlava, Kolín, Benešov, Beroun) (zobrazit mapu)
Co na sebe V balónu je v zásadě stejná teplota, jako dole na zemi. Teplota sice s rostoucí výškou klesá (přibližně o 0,6 °C na 100 metrů výšky), ale hořák ohřívající vzduch v balónu hřeje pěkně :)
Doporučení Můžete si zvolit vlastní místo odletu balónu, nebo nechat výběr na balónářích. Chcete-li vlastní místo odletu, domluvte se při rezervaci termínu (mělo by jít o travnatou plochu o rozloze minimálně 50x50 metrů, kde vám dovolí balón rozložit a odlétnout). 
Za příplatek 4.999,- Kč si můžete prodloužit let o dalších cca 30 minut! Prodloužit let je možné pouze u ranního letj, tj. u letu po východu slunce.
Omezení

Stačí vám minimálně 8 let, více než 140 cm, maximálně 500 Kg na celou posádku a žádné akutní potíže pohybového aparátu. Těhotné ženy musí být trpělivé a se zážitkem počkat až po porodu. Nebojte, náš balón vám neuletí :)

Handicap není překážkou

Zrakově postižení můžou letět v doprovodu druhé osoby. Stejně tak sluchově postižení - s tlumočníkem do znakové řeči. Pokud jste na vozíku a zvládnete s asistencí přesun do speciální sedačky, zážitek je i pro vás. V takovém případě zakupte variantu pro 4 osoby v Jihočeském kraji nebo Brně. Tam máme připravené balónové koše se speciální sedačkou pro handicapované. Poletíte v sedmimístném koši a s sebou můžete vzít až 3 spoluletce. Zbytek místa zabere sedačka. 

Máte-li těžší handicap, který vás omezuje v pohybu, rádi pro vás najdeme vhodnější zážitek :-)

Balón je závislý na termickém proudění. Balóny nemohou létat v silném větru, dešti či sněhové přeháňce. 

Co se vám na balónovém létání líbilo

Co se vám na balónovém létání líbilo

10.0/10
celý let a rychlost změny termínu (kvůli počasí původně ráno, nakonec nečekaně tentýž den večer)
Zobrazit 11 dalších

Dárkový poukaz

Jak to funguje

Vyberte si zážitek

Pro sebe nebo své blízké.

Odešleme poukaz

Elektronicky do e-mailu.

Zvolte si termín

Na rezervaci máte až 24 měsíců.

Užívejte si

Tento dárek si budete pamatovat.

Rozhodně musíte vidět i toto:

akce
Vyráží se na cestu!
(na fotkách je pětimístní balón, leč pro tento typ zážitku využíváme sedmimístný balón)

Svatba v balónu

Řekněte si své ANO několik set metrů nad zemí.
Exkluzivně u Zážitky.cz

Pilotem balónu na zkoušku

Vyzkoušejte si pilotovat zážitkový balón.
99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Copyright 2020. Zážitky na celý život Sitemap