MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
sleva
doporučujeme

Pilotem letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si, zda máte nervy na to být pilotem.

Pilotem letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si, zda máte nervy na to být pilotem.

Varianty zážitku

8,6/10

Vyberte místo a variantu

Brno-Tuřany

4 999 Kč 4 869 Kč

Ostrava - Mošnov

4 999 Kč 4 869 Kč

Praha 9 - Letňany

5 969 Kč

Vyberte prosím variantu

Neriskujete. Poukaz na zážitek můžete vyměnit po celou dobu platnosti za jiný.
Kdy poukaz dostanete?
E-mailem okamžitě a poštou nebo kurýrní službou do 25. 5. (pátek).

Již máte poukaz?

Rezervujte si termín

Dárkové balení ZDARMA

Dárkové balení

Poukaz na zážitek od nás dostanete v dárkovém balení, které pobaví, a které můžete vzít a rovnou předat.

Ti náročnější si mohou připlatit za ještě zábavnější krabičku.

Uvnitř balení najdete:
Poukaz na zážitek a Zážitkové věnování

Staňte se alespoň na chvíli druhým pilotem čtyřmístného letounu Cessna 172. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. Vyžádejte si povolení ke startu, naposledy zkontrolujte přístroje a vzhůru k nebesům. Pomocí mapy a kompasu navigujte do cíle. Možná budete muset nouzově přistát, proto zachovejte klid a buďte kapitánovi oporou.

Jak přesně zážitek probíhá?

Při celém letu budete plnit funkci 2. pilota. Společně s pilotem naplánujete let, zakreslíte trasu v mapě, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku letadla, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Odposlechnete správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží.

Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi letadla. V průběhu letu si vyzkoušíte řešit různé krizové situace, vyzkoušíte si orientaci v prostoru a nakonec, po hladkém přistání, budete moci s pilotem celý let rozebrat v místní hospůdce. 

Časově to bude vypadat následovně: předletový briefing (60 minut), nástup do letadla a odlet na trasu (60 minut – účastníci se střídají po 20 minutách, celou dobu jste v letadle a sledujete další dva kolegy jak jim to lítá, případně scenérie pod vámi ;) a poletový rozbor (tak dlouho, jak dlouho si vydržíte s piloty o letu povídat).

Detaily zážitku
Sezóna celoročně (v předem vypsaných termínech - víkendy)
Počet osob 1
Diváci Jsou vítáni.
Rezervace Minimálně 14 dní předem.
Pořizování záznamu Je možné fotit i filmovat.
Délka 3 hodiny
Lokalita Praha, Brno, Ostrava (zobrazit mapu)
Co na sebe Sportovní oblečení, zápisník a tužku na poznámky.
Omezení Účastníci mladší 18 let pouze v doprovodu rodičů (nebo souhlasem) rodiče. Minimální věk pro účast na akci je 16 let. Maximální váha 100 kg.

Co se vám na zážitku líbilo?

10.0/10
Přestože jsem do té doby neměla k letadlu žádný zvláštní vztah, na zážitek jsem se těšila. Naše posádka byla čistě ženského rodu - kromě pilota Martina, který, naštěstí pro nás, disponoval trpělivostí a všechno nám hezky u kafe vysvětlil, rozdal mapky a plán cesty. Asi po půl hodině jsme se vydali k hangáru seznámit se s Cessnou. Pak si svojí premiéru odbyly moje dvě spolupilotky, já byla na řadě jako třetí, poslední. Pilot Martin vystoupal do potřebné výšky a na mně bylo tuto výšku udržet a letět správným směrem, hlídat všechny kontrolky a budíky, což se naštěstí docela dařilo. Pak jsem letadlo přiblížila na přistávací dráhu, klesla o pár metrů a pak to Martin převzal a hladce přistál. Ještě když jsme byli nahoře, udělal s námi pár „géček“, takže jsme to měli i s akrobatickou vsuvkou ;) Kdybych měla jednou větou shrnout mé dojmy, vyjádřila bych je asi slovy jediné písničky od Tiny Turner, kterou znám – Simply the best! (A kdybych mohla přidat ještě pár slov – Chci ještě!)
10.0/10
Profesionální přístup pana Vaňka , to je PAN pilot
10.0/10
Aj Brno tu Matičku měst pozdravuje, ... je to tak - těsně před keltským Beltine sem konečně vzlétl * nebyl to nigdy můj sem = dostal sem to vod mladých k 60 narozkám... a nechtíl sem je zklamat, tak sem se "těšíl" * pocit mnohonásobně překonal mé očekávání ... napřed sem chtěl přímé řízení skoro vodmítnou = jen tak se nechat povozit * nakonec sem tem knipl nechtěl pustit * stópání i klesání, zatáčení na fšechny strany, pozorování známých míst z křivánčí perspektivy... * fakt dobrý !!!!!
10.0/10
doba letu, vstřícnost pilotů
10.0/10
I když počasí nebylo v den letu zrovna ideální, pro mne i tak nezapomenutelný zážitek od samotného začátku až do konce! Pro mne jako milovníka letadel a pilota jednoho z nejlepších leteckých simulátorů z 2. světové války „IL-2 Sturmovik“ bylo až neuvěřitelné, že veškeré fáze letu od komunikace s řídící věží, rolování na dráhu, vzlet, samotný let až po přistání jsem zažil i ve skutečném letadle... Přestože pro mne pilotní kabina a řízení letadla nepředstavovalo nic nového, musím se přiznat, že jsem byl ze začátku lehce nervózní z toho, jak bude celá akce probíhat, a co si budu moci dovolit. Náš pilot Marek byl ale naprosto v pohodě a veškeré obavy se během krátké chvíle rozplynuly. Krátce po převzetí řízení mne pilot Marek překvapil otázkou: „Vy jste už řídil?“. Na tuto otázku mi nezbylo odpovědět nic jiného než: „Ano.“ :-). Následující poznámka „Je to poznat…“ mne ale pak totálně dostala, protože jsem netušil, jak to pilot poznal, zvláště, když jsem nepředvedl žádný z leteckých manévrů jako „bojová zatáčka“, „zvrat“, „výkrut“, „Immelmannův překrut” nebo „přemet”… :-). Byl jsem pak velmi potěšen, že jsem dostal za úkol navést letadlo na přistání, a o to víc mne pak mrzelo, že jsem minul vstupní přistávací bod, a to ještě pod požadovanou letovou hladinou :-). Závěrečné hodnocení: “pokračovat ve výcviku...” pak pro mne nebylo žádným překvapením... :-) :-). Jinak musím ocenit zkušenost pilota a dosednutí na přistávací dráhu, které proběhlo naprosto hladce!
10.0/10
Vlastní let.
9.0/10
Skutečné ovládání letadla
9.0/10
Skvělý pilot, který vše potřebné vysvětlil. Po nastoupání do letové hladiny přenechal pilotování na druhém pilotovi. Zkusil jsem si i zatočit kolečko o 360 st. vpravo i vlevo. Zážitek opravdu nádherný a ještě k tomu byla dobrá viditelnost opravdu super.
9.0/10
Skúsený pilot, Pekné lietadlo
8.0/10
Realistické letové podmínky za deště, kličkování mezi mraky, navigace "podle kopců"...
8.0/10
Profesionální přístup pilota a předletová příprava
8.0/10
Zázemí, profi team.
5.0/10
výhled
Zobrazit 12 dalších
Diskuse

Není vám něco jasné? Ptejte se!

Na všechny dotazy odpovíme co nejrychleji.

Jak to funguje

Vyberte si zážitek

Pro sebe nebo své blízké.

Odešleme poukaz

Dárkové balení zdarma.

Zvolte si termín

Na rezervaci máte až 12 měsíců.

Užívejte si

Tento dárek si budete pamatovat.
99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.