MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
27. Února 2019

Jak jsme Patricii Solaříkové splnili sen o létání

Rok 2018 byl pro celý zážitkový tým zlomový, protože se podařilo vymyslet a uvést na trh zcela nový unikátní zážitek. Spojením virtuální reality a simulátoru volného pádu vznikl jedinečný projekt Větrný tunel s virtuální realitou. Patricie byla jedna z prvních, která to na vlastní kůži zažila.

Každý nový zážitek se ale musí nejdříve řádně otestovat. A kdo je lepší zážitkový tester než náš prověřený Karel Kašák. Tentokrát si pro svou adrenalinovou výzvu v Kašákových extrémech v rámci pořadu Život ve hvězdách na TV Nova , pozval mladou, talentovanou herečku Patricii Solaříkovou. Nejspíš ji budete znát hlavně ze seriálu Ulice, který už několik let běží v televizi. Aktuálně ale můžete vidět Patricii v roli moderátorky internetového pořadu Jak to vidí MasterChef, kde Patricie umožňuje nahlédnout do zákulisí této populární televizní show.

Do Hurricane Factory jsme se vydali s Karlem Kašákem, štábem TV Nova a Patricií, která netrpělivě čekala, co jsme si na ni připravili. Zpočátku vůbec nevěděla, do čeho jde. Jakmile ji Karel prozradil, že se jí splní sen a bude létat, ani se nesnažila skrývat nával emocí.

Jelikož nikdy indoor skydiving nezkoušela, měla zpočátku trochu obavy, jak bude let zvládat, jestli jí třeba nebude špatně. A to zatím vůbec nevěděla, že navíc dostane VR brýle, které iluzi letu ještě umocní.

Nasadit kombinézu a jde se létat!

Karel se na chvíli zhostil role zkušeného mentora, protože sám má za sebou několik tandemových seskoků a také paravýcvik , díky kterému může z letadla vyskočit i sám - nejen jako závaží instruktora. Ne, že by se chtěl na Patricii vytahovat, ale určitě mu nedělalo problém podělit se o své zkušenosti a ujistit ji, že se ve větrném tunelu rozhodně není čeho bát. Zkušený instruktor Honza se pak Patricie ujal a vysvětlil ji, jak bude probíhat let a jakým způsobem lze během letu komunikovat.

Předletová příprava proběhla hladce. Stačilo nasadit slušivou kombinézu a naučit se pár základních posunků, které usnadní komunikaci během letu. Ve větrném tunelu sviští vzduch rychlostí až 200 km/h, takže je v něm poměrně hlučno. Aby se hluk trochu zmírnil, dostala Patricie také špunty do uší. Během letu můžete křičet, ale nikdo vás už neuslyší. Pokud chcete instruktorovi něco sdělit, musíte se spolehnout už jen na neverbální komunikaci. Instruktor ještě před letem Patricii vysvětlil, jak na správné držení těla. Je to jednoduché - stačí se položit do vodorovné polohy a mít ruce a nohy natažené.

Jakmile zvládla přípravu, šlo se na věc. Nejprve Patricii čekal klasický let bez VR brýlí . Aby si zkusila, jaké to vůbec je, položit se na vzduchový polštář a zažít pocit letu. Instruktor s ní několikrát vyletěl v proskleném tubusu větrného tunelu nahoru a dolů. Tzv. výtah je snad nejintenzivnější zážitek, při kterém máte opravdu pocit volného pádu. Nic podobného jen tak někde nezažijete.

Vzhůru do virtuální reality

Následovaly asi tři další “výtahy” a mohli jsme jít konečně testovat zcela nový zážitek , kvůli kterému jsme se vlastně do tunelu vydali. Jelikož klasickou instruktáž už měla Patricie za sebou, stačilo ji jen zasvětit do toho, co vlastně uvidí, až si nasadí VR brýle. Jakmile si nasadíte brýle s virtuální realitou, přestane pro vás existovat okolní svět. Musíte o to víc důvěřovat instruktorovi, který vás vlastně poslepu vede do tunelu.

Jakmile se v brýlích zobrazilo odpočítávání, instruktor už Patricii navedl do tunelu. Hned jak se položila do proudu vzduchu, spustilo se jí v brýlích video. Nejprve záznam z kamery při skutečném seskoku z letadla. Takže nejen že tělo má pocit, že letí, nyní je to umocněno také zrakovým vjemem - téměř dokonalá iluze. Prosklený tubus větrného tunelu už nevidíte, pouze přibližující se zemi pod sebou. Díky obrazovce vedle tubusu jsme mohli sledovat, co viděla Patricie. Tohle je důležité hlavně pro instruktora, aby věděl, jak vás třeba otočit, aby ještě víc umocnil iluzi letu.

Patricie byla naprosto nadšená už při prvním letu bez brýlí. Všechna nervozita a strach, že bude mít třeba závrať, se hned vytratily. A to měla před sebou ještě jeden poslední zážitek. Jelikož je vjem z VR brýlí poměrně intenzivní, následovala po prvním letu krátká pauza a pak už se mohlo jít opět na věc. Patricii čekal ještě slibovaný průlet vesmírem! Při tomhle letu máte pocit, jako když skutečně míjíte vesmírná tělesa a prolétáváte jimi. Instruktor při tomhle letu Patricii různě natáčel právě podle toho, co se jí promítalo v brýlích, aby iluzi ještě více umocnil.

Patricii se tedy nejen splnil sen o létání, ale navíc si jako jedna z prvních mohla vyzkoušet, jaké to je létat ve virtuální realitě a tenhle zážitek už ji nikdo nevezme. V pražské Hurricane Factory si odteď můžete nejen vyzkoušet, jaké to je zažít volný pád, ale také se proletět vesmírem!

Článek napsala: Ivet H.

Zážitky, na které budete mít po přečtení článku určitě chuť: Větrný tunel VR (létání ve virtuální realitě) Větrný tunel , Větrný tunel pro dva , Tandemový seskok padákem

Přečtěte si také

14. Února 2019
Jak Roman Vojtek skočil z televizní věže

Sezóna na bungee jumping sice začíná až na jaře, ale nám se nechtělo čekat a potřebovali jsme zažít nějaký pořádný adrenalin ještě teď v zimě. Tentokrát s sebou Karel vzal herce a moderátora Romana Vojtka, který se na jeden den stal obětí dalšího dílu seriálu Kašákovy extrémy.

13. Února 2019
Zážitkové tipy na valentýnské dárky

Ať už patříte mezi příznivce oslav svátku sv. Valentýna nebo ne, přinášíme pár tipů na zážitky, kterými zaručeně potěšíte své blízké klidně kdykoli během roku. Ne proto, že vám to říká datum v kalendáři, ale protože chcete. :)

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019