MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
Seberte odvahu a nastupte do akrobatického letadla jako Anička Slováčková. Do 27. 6. 2019 akce 300 Kč dolů.
29. Ledna 2018

2018: Zážitková Odyssea

V poslední době jsem celkem propadl fenoménu únikových her. Považuji únikovky za příjemnou změnu ve všedním životě, aneb odskočit si někam, kde vás „zamknou“ a za pomocí rozluštění různých rébusů se dostáváte ke klíčům či číselným kombinacím, které vám pomohou se dostat ven.

Myšlenkové závity se trošku potrápí, někdy více než byste čekali, a hlavně si vyrazíte s přáteli. Přece jen více hlav více ví. Nicméně jsem měl už možnost vyzkoušet si různé formáty únikovek a rozdíl jsem už spíše vnímal v obtížnosti či uchopení tématu jako takového. Někdy to bylo detektivní, někdy zase strašidelné či pohádkové. Leč jednoho dne se vše změnilo. Již delší dobu jsem sledoval, jak se vyvíjí připravovaná hra Záchrana vesmírné lodi . Viděl jsem upoutávky a sledoval informace z příprav hry a když už bylo vše hotové a připravené, tak jsme tam s přáteli samozřejmě vyrazili.

To, co jsme zažili nejde tak dobře popsat, protože se to musí zažít. Všechny únikové hry, které jsme doposud zkusili se posunuly na pozici „pěkné a hezké, ale tohle? Wow! Očíčka nám lítala, jak dětem při sledování vánoční výzdoby s tím rozdílem, že my jsme u toho ještě skoro hýkali štěstím, jak fanynky na koncertě Justina Biebra. Byť to zní až moc přehnaně, skutečnost nebyla daleko. Jako velký fanoušek sci-fi filmů a filmů obecně jsem se ocitl v nebi. Hvězdné války, Star Trek, Hvězdná brána, Interstellar a další filmové legendy či ikony žánru by mohly být hrdé, jak moc se tahle úniková hra povedla. Vrátím se trošku zpět a začnu popořadě.

Nečekal náš žádný klasický brífink o tom, jak se máme v místnosti chovat, místo toho nás zavedli do místnosti, kde se na obrazovce objevil důstojník, který řádným armádním stylem představil děj. Následně jsme se přesunuli do samotné „lodě“. A zde to všechno začalo. Atmosféra by se dala krájet a dekoratéry bych chtěl pořádně poplácat po zádech, protože vytvořili něco skutečně originálního. Nečekaly nás žádné klíče a klasické zámky, ale hledali jsme adekvátní planety ke kolonizaci, kde jsme zkoumali atmosféru, teplotu a jiné podstatné prvky k životu. Cílem bylo ale něco zcela jiného – zachránit se!

Takže vám dochází kyslík, o jehož stavu vás informuje sympatickou cestou palubní počítač, do toho jsou zkratované obvody, které musíte obnovit a mnoho dalšího. Nelze tu prozrazovat vše, jinak by si pak návštěvu nikdo tolik neužil. Každý fanoušek únikových her či sci-fi si tohle prostě musí zkusit! Jedná se o nejoriginálnější hru, kterou jsem doposud viděl. Rébusy jsou docela dost obtížné, ale jsou skvělé a hravé. Nikdo se nenudil, všichni něco dělali, zkoumali či nastavovali.

A že by to byla hra jen pro chlapy a hardcore scifisty? Vůbec! Kamarádky, které tam byly s námi se aktivně zapojovali, usmívali se od ucha k uchu a na konci hry, kdy čeká velké finále, se bravurně bavily. Slovy Horsta Fuchse „Je to bomba!“. A upřímně? Byl jsem tam už dvakrát :)

Článek napsal: Filip S.

Další únikové hry: Psychiatrická léčebna , Závěť , Tajemná výprava , Čarodějova hrobka , Dračí sluj , Azkabanské vězení , Podzemí Kámen mudrců , Špioni

Přečtěte si také

26. Března 2019
Anička Kadeřávková: Motoskijöring v Ulici nemáme

Jelikož se nezadržitelně přiblížilo jaro, museli jsme ještě jednou na hory, než úplně sleze sníh, abychom vyzkoušeli další adrenalinový zimní sport. Tentokrát se “obětí” Kašákových extrémů stala mladá herečka Anička Kadeřávková. Znát ji můžete třeba ze seriálu Ulice nebo z televizních pohádek.

22. Března 2019
Houstone, máš problém: Zážitkáři ve virtuálním vesmíru

Nový zážitek je potřeba pořádně otestovat. A na kom jiném se testuje lépe, než na našich zážitkářích. Větrný tunel s virtuální realitou je vlastní vynález a nemůžeme být na něj více pyšní. Na průlet vesmírem a seskok z letadla jsme se těšili jak malí.

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019