MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
Seberte odvahu a nastupte do akrobatického letadla jako Anička Slováčková. Do 27. 6. 2019 akce 300 Kč dolů.
14. Září 2018

Bratři Montgolfiérové by mohli závidět: Křtíme druhý balón

Je to tady! Konečně máme vhodné povětrnostní podmínky pro dlouho očekávaný křestní let našeho nového zážitkového balónu. Najít termín pro let tří balónů nad Prahou rozhodně není jen tak. Navíc když pořád fouká vítr špatným směrem.

Pro přelet balónem nad Prahou musíte mít povolení od Řízení letového provozu, příznivé počasí a hlavně dobrý směr větru, aby člověk náhodou nepřistál na prvním hradním nádvoří nebo na letišti Ruzyně. Je potřeba zorganizovat tři piloty s doprovodem a celkem 18 pasažérů. Když jsme odpoledne před plánovaným letem (po několika předchozích zrušených pokusech kvůli příliš silnému nebo naopak příliš slabému větru) dostali informaci, že let platí, zavládlo v kanceláři velké nadšení, těšení a u některých se objevily i drobné obavy z letu.

Já se řadila k těm, kteří ještě nikdy neletěli a tak jsem se opravdu hodně těšila i trochu bála (s výškami nejsem moc kamarád). Rozhodla jsem se proto nezanedbat přípravu a večer před letem jsem nezvykle brzo zaplula do postele, abych ráno byla schopná ve tři čtvrtě na pět vstát a vyrazit. Krom toho, že jsem večer fakt dlouho nemohla usnout, tak jsem se v průběhu noci několikrát budila se strachem, abych náhodou nezaspala. Během dne jsem zjistila, že paniku ze zaspání jsem rozhodně neměla sama. :) Když zazvonil budík, byla jsem vzhůru. I tak ale bylo hodně těžké se vykopat. Napůl ve spánku jsem dobloudila na Letnou, kde jsme měli sraz s několika dalšími kolegy a odkud jsme pokračovali autem dál na místo startu - na Zbraslav. Pocítila jsem silný soucit s těmi, kteří vypadali, že jedou, jako každý den, do práce a kteří se paradoxně tvářili daleko pozitivněji než já, vyvoraná myš.

Na startu vládla všeobecně dobrá nálada a strach z výšek jakoby nebyl. Krom nádherného východu slunce nás čekalo milé překvapení v podobě snídaně, kterou nám připravila kolegyně Kája. Hned byl svět ještě o něco sladší. :-) Balónáři v rychlosti začali připravovat balóny na start a všichni pasažéři začali pobíhat kolem nich ve snaze zachytit ty nejlepší záběry, ať už na mobil, foťák, kameru nebo pomocí dronu. Během pár minut byly balóny nafouknuté a připravené ke vzletu do oblak, Naštěstí jen obrazně řečeno, protože na obloze nebyl ani mráček. :-) Mně se s několika dalšími kolegy dostalo té cti nastoupit do našeho nového osmimístného balónu, který se dnešním letem křtil a uváděl do provozu. Byli jsme skupina osmi prvoletců - pokusných králíků a velezkušený pilot.

Pilot ještě několikrát spustit hořák a začali jsme se pomalu odlepovat od země. V tu chvíli mě přepadla lehká panika, že už není cesty zpět na zem a že nezbude, než celý let buď absolvovat a nebo vyskočit. Druhou variantu jsem ve výšce asi dvacet metrů rychle zavrhla. Začala jsem se soustředit na okolní krajinu a ani nevím kdy se to stalo, ale panika sama odezněla a já si užívala krásného letu nad Prahou . Koukala jsem se na dobře známá místa, na další dva balóny, které se vznášely nedaleko, udělala desítky fotek a v čase, kdy nehořel hořák jsem obdivovala to ticho! Takové v Praze jen tak nezažijete. Zhruba po hodině letu pilot zahlásil, že jdeme na přistání a začali jsme klesat a zároveň doufat, že u země bude vítr o něco pomalejší. Chvíli před přistáním jsme přeletěli nad školkou, ze které na nás nadšeně mávala skupinka dětí a volala, ať zastavíme nebo zpomalíme. Vzhledem k tomu, že balón se pohybuje ve směru větru i stejnou rychlostí jako vítr, nebylo v našich silách jim vyhovět a my se pomalu blížili k zemi.

Hladké přistání (teda alespoň my ve větším koši:). Párkrát jsme mírně poskočili a už jsme byli bezpečně na zemi. Celý let se nesl v takové pohodě, že už se můj strach nedostavil. Možná, že si na začátku letu zvolil variantu z balónu vyskočit. Po přistání ještě nesměl chybět křest prvoletců. Vzhledem k tomu, že jsme opravdu všichni z našeho balonu letěli poprvé, stali se z nás všech baronky a baroni z Petrovic. Proč barony a baronky? Protože… Ale to si raději zjistěte při vašem prvním letu sami. ;-)

Článek napsala: Bára V.

Všechny balónové zážitky, nejen ty nad Prahou: Let balónem nad Prahou , Let balónem , Romantický let balónem , Rodinný let balónem , Privátní let balónem , Tandemový seskok padákem z balónu

Přečtěte si také

26. Března 2019
Anička Kadeřávková: Motoskijöring v Ulici nemáme

Jelikož se nezadržitelně přiblížilo jaro, museli jsme ještě jednou na hory, než úplně sleze sníh, abychom vyzkoušeli další adrenalinový zimní sport. Tentokrát se “obětí” Kašákových extrémů stala mladá herečka Anička Kadeřávková. Znát ji můžete třeba ze seriálu Ulice nebo z televizních pohádek.

22. Března 2019
Houstone, máš problém: Zážitkáři ve virtuálním vesmíru

Nový zážitek je potřeba pořádně otestovat. A na kom jiném se testuje lépe, než na našich zážitkářích. Větrný tunel s virtuální realitou je vlastní vynález a nemůžeme být na něj více pyšní. Na průlet vesmírem a seskok z letadla jsme se těšili jak malí.

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019