MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
20. Srpna 2018

7 nejkrásnějších lokalit pro let balónem

Česká republika je nádherná a jistě každý z nás má ten “svůj” nejkrásnější kout, na který nedá dopustit. V Zážitky.cz jsme se vydali prozkoumat vaše nejoblíbenější destinace pro lety balónem. Protože jen tak může být poznání naší vlasti doslova s nadhledem kompletní.

Některá místa vás nepřekvapí, jiná třeba inspirují k doplnění své české mapy. A pokud zde svou oblíbenou lokalitu nenajdete, stačí napsat a můžeme zorganizovat let téměř kdekoliv. Třeba právě v tom vašem nejkrásnějším koutu vlasti.

Než vzletíme, je třeba si balón nafouknout | Foto: archiv Zážitky.cz

1 - Karlštejn

Kdo se rozhodne letět balónem nad Karlštejnem, bude dojat nejen nádherou jednoho z nejkrásnějších českých hradů, ale zároveň objeví i kouzlo Českého krasu. Zvlněnou krajinu lesů a polí přetne Berounka a dle směru větru můžete v němém úžasu pozorovat krom Karlštejna i Svatého Jana pod Skalou, lomy Malé i Velké Ameriky, údolí Berounky a brdské lesy. Jen do těch Koněpruských jeskyní si pak budete muset zajet po zdárném přistání. Případně lze v zážitkovém dni pokračovat zapůjčením kanoe na Berounce.

Lety balónem nad Karlštejnem patří mezi nejvyhledávanější. | Foto: Roman Hanzlík

2 - Lipno

Nad Lipnem se ještě líně válí ranní mlžný opar, zatímco vy už v tichosti stoupáte k nebi nad naši největší přehradu. Ranní slunce se odráží na hladině a vaše rozjímání přeruší jen občasný zvuk hořáku. Pod vámi se objevují hluboké šumavské hvozdy a vy můžete v myšlenkách rozjímat, jaké to asi bylo, když se naši předchůdci pokoušeli utéct balonem za hranice totalitního Československa. Majestátnost vodního díla můžete pak prozkoumat i z paluby jachty na Lipně nebo den spojit návštěvou Českého Krumlova či nějakou pěknou túrou v Šumavském národním parku.

Balóny nad Lipnem vypadají téměř magicky. | Foto: archiv Zážitky.cz

3 - Český Krumlov

Pokud nechcete riskovat, že vás větřík od Lipna neodnese až do Krumlova, bude lepší vzlétat přímo zde. Když se vznesete nad středověký architektonický skvost, jsou všechna slova zbytečná. Blízko a přitom dostatečně daleko budou uličky hemžící se lidmi a vy si užijte Krumlov z výšky jen sami pro sebe. A kdo v Krumlově byl a má pocit, že jej poznal, tento zážitek ho přesvědčí o opaku. Tato naše kulturní a historická perla pod správou UNESCO je dostatečným důvodem zvednout se v balónu nad zem. V Krumlově se koná velké množství kulturních akcí, můžete si půjčit loď a splout část Vltavy, nebo výlet balonem doplnit o turistiku na Šumavě.

Letět balónem nad Českým Krumlovem patří mezi top zážitky ve středoevropském měřítku. | Foto: Michal Dědič

4 - Český ráj

Další z NEJ pomyslných korálků navlečených na šňůrku nejkrásnějších míst k letům v balónu je nádherná oblast Českého ráje. Krajina je na obdiv z výšky velmi pestrá. Určitě vás nadchne majestátní hrad Kost, labyrinty skalních měst, zámek Hrubá skála tyčící se otevřen do krajiny na skále, hrad Valdštejn či zámek v Sobotce. Tím největším lákadlem je snad výhled na dvě věže romantické zříceniny hradu Trosky Pannu a Babu na pozadí hor Krakonošova panství. A po letu doporučujeme alespoň část z toho, co jste viděli ze vzduchu, navštívit. Budete mít na to celý den, který tak skvěle odstartujete balónovým zážitkem.

Balónové létání v Českém ráji je uchvacující v každé ročním období. | Foto - archiv Zážitky.cz

5 - Telč

Kdo by neznal Telč. Renesanční perla drsné Vysočiny jemně zasazená do krajiny. Telč doporučujeme navštívit ať už s balonem, tak bez něj na dny balonové fiesty, která se zde koná každoročně na konci srpna. Stovky balónů vzlétnou z Telče téměř najednou. A jakmile vystoupáte nad zámek, otevře se vám nádherná krajina plná rybníků, lesů a luk. Krajina, kde se drsnost Vysočiny snoubí s jihočeskou půvabností. A do toho se ve večerním slunci vznášejí k nebi desítky balonů. Akce stojí za pozornost i divácky. Dost možná budete v koši dřív, než si uvědomíte, že jste na prahu zážitku na celý život.

Využijte příležitosti vidět vzlet desítek balónů nad Telčí při balonové fiestě. | Foto: Roman Hanzlík

6 – Pálava

Abyste to rozhodování neměli tak jednoduché, vlákáme vás do oblasti vínem, krásou a zase vínem oplývající. Oddat se Jižní Moravě je zážitek sám o sobě a když jej povýšíte doslova do oblak, jistě bude tato akce jedna z těch legendárních. Lednicko-Valtický areál na seznamu UNESCO památek patří k našim nejzásadnějším kulturním krajinám, jehož nádheru si užijete nejlépe právě při letu balónem. A samotná CHKO Pálava stojí nejen za přelet, ale i přechod do Mikulova. A ať už uvidíte Svatý kopeček ze shora nebo na něj vyšlapete, tato krajina vám přiroste k srdci.

Lety balónem nad Pálavou jsou z těch na Moravě nejvíce atraktivní. | Foto - archiv Zážitky.cz

7 - České Budějovice

Poslední z NEJ 7 lokalit pro let balónem je bezpochyby oblast kolem Českých Budějovic. Podmínky pro lety jsou na jihu Čech obzvláště příznivé a kvůli počasí se zde odkládá nejméně letů v rámci ČR. Atraktivita místa je zřejmá. A sami se necháte překvapit, zda vás to zavane nad nádherný gotický zámek Hluboká s úžasným anglickým parkem, vodou obklopenou perlu jižních Čech zámek Červená Lhota, nebo romantické Třeboňsko s největší plochou rybníků u nás. Určitě s sebou na výlet přibalte kola, ať pak všechnu tu krásu, kterou uvidíte ze vzduchu můžete prozkoumat i ze země. Bezpochyby má smysl otevřít se zde dalším zážitkům a nepospíchat hned domů.

Ze vzduchu vypadá zámek Červená Lhota jako zhmotnělé synonymum romantiky. | Foto: Roman Hanzlík

Článek napsal: Honza Haruda

Všechny balónové zážitky, kde můžete nejen těchto 7 lokalit vidět: Let balónem , Romantický let balónem , Rodinný let balónem , Let balónem nad Prahou , Privátní let balónem

Přečtěte si také

14. Února 2019
Jak Roman Vojtek skočil z televizní věže

Sezóna na bungee jumping sice začíná až na jaře, ale nám se nechtělo čekat a potřebovali jsme zažít nějaký pořádný adrenalin ještě teď v zimě. Tentokrát s sebou Karel vzal herce a moderátora Romana Vojtka, který se na jeden den stal obětí dalšího dílu seriálu Kašákovy extrémy.

13. Února 2019
Zážitkové tipy na valentýnské dárky

Ať už patříte mezi příznivce oslav svátku sv. Valentýna nebo ne, přinášíme pár tipů na zážitky, kterými zaručeně potěšíte své blízké klidně kdykoli během roku. Ne proto, že vám to říká datum v kalendáři, ale protože chcete. :)

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019