MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
Seberte odvahu a nastupte do akrobatického letadla jako Anička Slováčková. Do 27. 6. 2019 akce 300 Kč dolů.
9. Listopadu 2018

I s handicapem se dají dělat rekordy

Máme Guinessův rekord! Skočili jsme tandemový seskok z balónu s vozíčkářem z výšky 2700 metrů. Bylo to neskutečný a ještě teď z toho máme husinu. Dokázali jsme, že handicapem zážitky nekončí.

Handicapem zážitky nekončí je mimochodem slogan, kterému bezmezně věříme a díky kterému jsme se rozhodli do naší nabídky zážitků zařadit i speciální kategorii zážitků pro handicapované . Abychom i lidem s handicapem ukázali a hlavně pomohli zprostředkovat zážitky, ze kterých mají respekt i lidé bez jakéhokoli fyzického omezení. O tom, že když se chce, všechno je možné, nás ve středu 31. 10. 2018 přesvědčil Vašek - vozíčkář, který se nenechá zastavit a jde za svými sny bez ohledu na možné bariéry a předsudky.

Poté co jsme nabídly světu (tedy České republice) komerční seskoky z horkovzdušného balónu , nikdo z nás nečekal, co bude následovat. Končila sezóna, lidé už většinou pomýšleli na teplo u krbu a horký čaj, případně na nějakou méně náročnou indoor zábavu a v tom jsme se dozvěděli o Vašku Švecovi - kvadruplegikovi, který má víc kuráže než většina lidí bez handicapů a a Romanu Štenglovi - parašutistovi, který Vaškovi pomáhá plnit jeho bláznivé sny a doslova mu dává křídla. Volný pád je podle Vaška naprosto jedinečný pocit, kdy se cítí být volný. I počasí si evidentně řeklo, že má cenu přát odvážným, a když jsme poslední říjnový den za úsvitu vyráželi do Příbrami na letiště, obloha byla bez jediného mráčku a lehce pofukoval větřík.

Po příjezdu nás zážitkářů na letiště byli již nejdůležitější aktéři na místě. Roman řešil poslední technické drobnosti a s úsměvem jemu vlastním rozdával poslední pokyny, balónář Michal s řídícím seskoku vypočítávali optimální místo startu tak, aby v místě výskoku tandemu byl balón zhruba kilometr před letištěm a Vašek, na rozdíl od nás, na sobě nedával znát ani náznak nervozity či obav.

Do Háje!

Všichni vyrážíme na místo startu, louku u obce Háje. Balónáři mají plné ruce práce s nafukováním balónu. Roman s parašutistou Martinem, který bude vyskakovat spolu s tandemem a celé to natáčet, zkouší Vaška dostat na speciální sedačku pro handicapované, která je v koši balónu uchycena. Balón je nafouknutý a připravený k odletu, ale než se tak stane, je ještě potřeba vyzkoušet výskok tandemu z koše. My co jsme byli u prvního tandemového seskoku , moc dobře víme, jak je náročné dostat přes okraj koše člověka bez handicapu s nízkou tělesnou váhou. Na Romanovi je už při testu na zemi vidět, jaká je makačka vytáhnout na okraj balónu chlapa jako hora, který vám nemůže pomoct a jeho končetiny se každou chvíli někde zaseknou, tu o sedačku, tu o lano. Balón se začal uprostřed testování odlepovat od země, a tak na okraj koše naskakuje kdo má volné ruce a zdravé nohy, aby balón neuletěl dříve než bychom chtěli. Zatímco v bezprostřední blízkosti koše probíhaly poslední přípravy a na nervozitu nebyl čas, na startovací louce by se očekávání a nervozita daly krájet. A podle toho co jsem měla možnost vidět a bavit se s lidmi, odvážlivců jako vozíčkář Vašek, kteří by měli odvahu skočit z balónu, by se na louce moc nenašlo.

Když bylo vše otestováno a do balónu se naskládalo závaží (další pasažéři, kteří měli tu možnost být přímo u seskoku, ale rozhodně by se k výskoku z balónu sami neodhodlali), pilot zatopil pod kotlem a balón začal stoupat strmě vzhůru . Všichni co zůstali na louce co nejrychleji naskákali do aut a vraceli se plni očekávání, zda se podaří posunout hranice možného zas o kousek dál, zpět na letiště kde měli parašutisté přistávat.

Chvíli jsme na letišti pozorovali balón jak dále stoupá a pak z vysílačky zaslechli, že seskok je plánován za tři minuty. My co jsme akci pozorovali ze země jsme až později zjistili, jak moc se Roman při manipulaci s Vaškem zapotil a jak dlouho s Vaškovými devadesáti kily zápolil. Na blankytně modré obloze se snažíme zahlédnout dvě malé pohybující se tečky. Už je vidím! Napřed tandemovou dvojici (přeci jen je ta tečka trochu větší) a pak i samotného kameramana. Byť měl volný pád trvat jen několik málo vteřin, mě to přišlo jako věčnost. Ale nakonec vidím otevírající se padák tandemu a pak i druhého parašutisty. Kameraman Martin po pár minutách bezpečně přistává na letiště.

Za chvíli se přiblížili i Roman s Vaškem a elegantně přistáli na vyznačené místo. Po jejich šťastném přistání zavládlo obrovské nadšení všech přihlížejících. Potlesk, úleva a dav lidí, který přibíhá k Romanovi a Vaškovi, kteří se se spokojenými úsměvy válí na zemi. :-) Já jsem dojatá. Roman s Vaškem to zvládli! Smekám před oběma. Před Romanem, že jde do tak složitého a náročného tandemu, aby Vaškovi splnil další z jeho snů (už spolu mají něco naskákáno, ale seskok z balónu, jak později přiznávají, byl zatím tím nejnáročnějším, co spolu kdy zvládli). A před Vaškem, že i se svým handicapem má tu odvahu a jde si za svými sny. Jsou to husťáci a nejen já bych si z té odvahy a vůle mohla vzít příklad. Podařilo se nám společně splnit jedno velké Vaškovo přání, uskutečnit donedávna v ČR nemožné a zrealizovat seskok z balónu pro vozíčkáře. A hlavně - ukázat všem co se bojí, že handicapem zážitky nekončí .

Počínaje tímto rekordním výkonem jsme spustili kategorii zážitků pro handicapované , kde přinášíme zážitky pro ty, kteří chtějí žít zážitkové životy bez ohledu na to, s jakým handicapem se v životě potýkají. Tak mrkněte. ;)

Článek napsala: Bára V.

Zážitky, na které byste mohli mít po přečtení tohoto článku chuť: Tandemový seskok padákem z balónu , Let balónem , Tandemový seskok padákem , Privátní let balónem

Přečtěte si také

26. Března 2019
Anička Kadeřávková: Motoskijöring v Ulici nemáme

Jelikož se nezadržitelně přiblížilo jaro, museli jsme ještě jednou na hory, než úplně sleze sníh, abychom vyzkoušeli další adrenalinový zimní sport. Tentokrát se “obětí” Kašákových extrémů stala mladá herečka Anička Kadeřávková. Znát ji můžete třeba ze seriálu Ulice nebo z televizních pohádek.

22. Března 2019
Houstone, máš problém: Zážitkáři ve virtuálním vesmíru

Nový zážitek je potřeba pořádně otestovat. A na kom jiném se testuje lépe, než na našich zážitkářích. Větrný tunel s virtuální realitou je vlastní vynález a nemůžeme být na něj více pyšní. Na průlet vesmírem a seskok z letadla jsme se těšili jak malí.

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019