MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
12. Června 2017

Jak jsme ze svatby ulétli balónem

Svatby pro mne vždycky byly ten nejstrašnější zážitek. Byl jsem na mnoha, dokonce jsem dvakrát svědčil a nedovedl jsem ani náhodou pochopit, jak někdo může něco podobného dobrovolně podstoupit.

A pak přišla řada na mne. Potkal jsem tu nejlepší ženskou na světě a požádal ji o ruku. Vůbec mi nedošlo, jsem totiž naivní romantik, že to v podstatě znamená, že do roka a do dne "musí" být svatba. Ale má snoubenka mi to brzo naznačila, tak jsme začali plánovat a připravovat.

Nejprve jsem byl zarputile proti všemu, co obvyklá svatba obsahuje, ale postupem času jsem i já začal měnit názor. Jedno jsem ale věděl jistě, chci, aby svatba byla zážitek pro nás i pro naše hosty. A pak mi najednou došlo, jak tomu dát ještě zážitkovější punc.

Zážitky.cz mají balón . Pořídili jsme si ho několik týdnů před naší svatbou a stihli jsme odletět i první-křestní let nad krásným Českým Krumlovem. A tak se mi v hlavě začal líhnout plán, že ze svatby uletíme balónem. Vyhneme se tím večerní zábavě a dáme naší svatbě nezapomenutelnou tečku. S balónáři jsme všechno dohodli a vše bylo připravené.

Obřad, oběd i další aktivity dne probíhaly za krásného počasí a i nevěsta řekla ano, takže den bez chybičky. Bylo krásně, svítilo slunce, ale foukalo. A silný vítr není pro lety balónem dobrý. Balónáři ale přesto přijeli, jen kvůli nám a našemu dni s tím, že let nejspíš nevyjde. Čas ubíhal a na hodinách se postupně přiblížila půl šestá - čas, ve kterém jsme měli odletět balónem - jako překvapení. Tj. nikdo jiný než my a svatební koordinátorky o plánu nevěděl.

Pavel - pilot - se na mne podíval, pak se podíval na meteoradar a další svoje předpovědi počasí a pak řekl - ok, zkusíme to. A za deset minut najednou pozornost všech svatebních hostů upoutal podivný zvuk. Když se vydali jeho směrem, zjistili, že pár desítek metrů od místa oslavy se na poli načíná nafukovat obří fialová koule - zážitkový balón. Část lidí oběhla plot, aby se na balón podívala z blízka, ostatní se kochali nafukujícím se obrem přímo ze zahrady. A jelikož nebyla předpověd ideální, nebyl čas nazbyt. Udělali jsme si pár fotek u balónu, Pavel hořákem pořádně nafouknul balón a v jednu chvíli zavelel "kdo letí, do balónu". Hodil jsem do koše obě děti, pak svou ženu a nakonec do něj vlezl sám. Během minuty dvou se balón vznesl a velmi rychle začal stoupat. Všichni mávali, děti se zubily a fotografové chytali ty nejlepší snímky. My se jen usmívali, mávali a já si neodpustil suchou hlášku "poslední platí". A byli jsme fuč :)

Po nějakých 35 minutách letu a Pavlově vyprávění o vzdušných proudech, fungování bouřek, okluzních front a dalších meteorologických vychytávek, bez kterých se žádný pilot balónu neobejde, jsme přistáli kousek od lesa jako do peřinky. Děti byly teda zklamané, že se koš při přistání nepoložil na bok. Těšily se na akční vsuvku a Pavel je zklamal tím, že přístál krásně bez překlopení :)

Pak jsme balón pomohli sbalit, počkali si na odvoz a balónový doprovod, který nás po nějakých 2 hodinách odvezl zpátky na svatbu, kde jsme dokončili svůj den. Od té doby si vyhlídkový let balónem koupilo několik našich svatebčanů. Asi to chtějí také zažít :)

Článek napsal: Honza, šéf zážitkář

Další balónové zážitky: Romantický let balónem , Let balónem , Rodinný let balónem , Let balónem nad Prahou , Privátní let balónem

Přečtěte si také

14. Února 2019
Jak Roman Vojtek skočil z televizní věže

Sezóna na bungee jumping sice začíná až na jaře, ale nám se nechtělo čekat a potřebovali jsme zažít nějaký pořádný adrenalin ještě teď v zimě. Tentokrát s sebou Karel vzal herce a moderátora Romana Vojtka, který se na jeden den stal obětí dalšího dílu seriálu Kašákovy extrémy.

13. Února 2019
Zážitkové tipy na valentýnské dárky

Ať už patříte mezi příznivce oslav svátku sv. Valentýna nebo ne, přinášíme pár tipů na zážitky, kterými zaručeně potěšíte své blízké klidně kdykoli během roku. Ne proto, že vám to říká datum v kalendáři, ale protože chcete. :)

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019