MENU
222 313 010
Volejte Po–Pá 9:00–18:00
19. Listopadu 2017

Airsoft ve stylu Counter-Strike - Návrat do dětství 2

Po zkušenosti s paintballem, který si mne naplno získal a poskytuje mi pohyb, adrenalin a nějaké to sportovní odreagování s přáteli, jsem dostal možnost si jít zahrát airsoft. Rozdíl mezi paintballem a airsoftem tu nechci nijak extra rozmazávat, ale ve zkratce je rozdíl jednoduchý.

Zásah paintballovou kuličkou je cítit více a barví, zatímco airsoftovou kuličku můžete zřídka kdy při zásahu ucítit a nebarví. A taky hlavně ten, že počet vystřílených kuliček u airsoftu zrovna neřešíte, v rámci zážitku jsou totiž zdarma. :) Jedná se o dost poctivou hru, kdy pravidlo fair play je na místě, právě díky méně zaznamenatelnému zásahu kuličkou. Takže je to na svědomí každého, zda přizná, že je „out“ či pokračuje ve hře.

Opět jsme vyrazili s přáteli, se kterými chodíme na paintball. Navíc se přidali i další „zelenáči“, kteří neměli zkušenost ani s jednou variantou. Co nás na akci přitáhlo byl primárně koncept, na který hra odkazovala. Hra nesla název Counter Strike . Kdokoliv, kdo někdy usedl za počítač s úmyslem si zahrát nějakou tu hru, resp. nějakou tu akční „střílečku“, tak bude vědět, o co se jedná. Mininálně ti, kdo vyrůstali v 90 letech. Je to virtuální verze hry „na policajty a zloděje“, akorát místo plastové špuntovky v ruce a dělaní zvuku „prask prask“ a „ratatatata“ to za vás dělá automatická útočná puška M14. Zatímco se zhostíte jedné či druhé postavy – strážce zákona vs. ti, co zákon chtějí rozhodně porušit. A protože jsme samozřejmě partička, která u toho počítače někdy seděla, tak tu hru znala a chtěli jsme vidět, jak bude vypadat v podání airsoftu.

Dorazili jsme do podzemního sklepení v Praze, kde byly připravené 4 různé hřiště, každé trošku jinak koncipované a nám k dispozici. Proběhla instruktáž jak funguje mechanika zbraní, jelikož je zde dílčí rozdíl od těch, které se používají na paintballu. Asi největším lákadlem hry je, že v průběhu jednotlivých kol získáváte body, za které si vylepšujete své vybavení. Zbraně, ochranné vesty, „lékárničky“ co vás vrací do hry či třeba obranný štít. A co pro nás instruktor všechno připravil? Hráli jsme všechny módy, které jsme znali z původní počítačové hry: zachraňovali jsme rukojmí, zneškodnili jsme bombu, kradli si vlajky ze stanovišť a mnoho dalšího. Na začátku hry začínáte s pistolí na 20 kuliček. Velmi brzy se dostanete na poloautomaty různých typů (AK-47, M14, MP5 atd.), kde je zásobník už na 200 kuliček. Čili během hodiny se po hřišti ozývaly zvuky chrastících zbraní a kuliček narážejících do překážek. Každá hra trvala cca 10-20 minut a opět to byl pořádný záhul. Propocené rudé obličeje, menší dýchavičnost byla na místě. Nicméně nechyběl ani úsměv od ucha k uchu, protože se stalo přesně to, co se děje na paintballu. Smějeme se, komentujeme dění, užíváme si to či se chlubíme zásahy a barvící se modřinou.

Nejsme žádné osoby, co by si libovali v bolesti, to rozhodně ne. Odřenina na koleni z kola nebo modřinka po zásahu? Vždyť to k tomu patří. :) Když někdo vystřílí 200 kuliček vašim směrem, musíte počítat, že nějaká ta kulička štípne, ale to přeci nevadí. Hlavní bylo, že jsme byli zase pospolu a zařádili jsme jak malý kluci na dvorku. Po dvou hodinách hraní a vystřílení nesmírného množství kuličkové munice jsme odcházeli plní endorfinů a plánů, kdy si to opět zopakujeme. A protože se jedná o kryté hřiště, tak plán na zimu je jasný!

Článek napsal: Filip S.

Další střílející zážitky: Airsoftová bitva , Paintball , Paintball bez barev , Paintballová bitva , Paintball pro děti

Přečtěte si také

14. Února 2019
Jak Roman Vojtek skočil z televizní věže

Sezóna na bungee jumping sice začíná až na jaře, ale nám se nechtělo čekat a potřebovali jsme zažít nějaký pořádný adrenalin ještě teď v zimě. Tentokrát s sebou Karel vzal herce a moderátora Romana Vojtka, který se na jeden den stal obětí dalšího dílu seriálu Kašákovy extrémy.

13. Února 2019
Zážitkové tipy na valentýnské dárky

Ať už patříte mezi příznivce oslav svátku sv. Valentýna nebo ne, přinášíme pár tipů na zážitky, kterými zaručeně potěšíte své blízké klidně kdykoli během roku. Ne proto, že vám to říká datum v kalendáři, ale protože chcete. :)

99 %
Máme profi tým.
A 99 % zákazníků to
oceňuje – podívejte se
na heureka.cz.

Co si o nás myslí

Vše umíme pojistit

Jeden nikdy neví. Máme
nejvyšší úrazové pojištění
z nabídky zážitkových
agentur.
Sitemap © 2008 — 2019